KSZO w półfinale OPP

Nie było niespodzianki w rozegranym wczoraj spotkaniu 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski. Pomarańczowo-czarni rozbili ekipę lidera IV ligi – Neptuna Końskie 6:0 (3:0).

Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym brakiem opieki medycznej na stadionie. Jednak, gdy już obie ekipy wyszły na murawę, nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Podopieczni Przemysława Cecherza już po dwudziestu minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Jakuba Kapsy oraz Łukasza Jamroza. Gdy „Jamro” tuż przed przerwą dołożył kolejnego gola, kibice zgromadzeni przy Świętokrzyskiej mogli ze spokojem oczekiwać na drugą połowę.  W niej ostrowczanie nie zwalniali tempa i dołożyli trzy kolejne bramki. Szczególnie podobać mógł się piąty gol po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Pawła Czajkowskiego. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił strzałem z rzutu karnego Mateusz Mąka. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym otrzymał golkiper gości – Łukasz Herda.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Neptun Końskie 6:0 (3:0)

1:0 Jakub Kapsa 14 minuta

2:0 Łukasz Jamróz 20 minuta

3:0 Łukasz Jamróz 43 minuta

4:0 Michał Grunt 50 minuta

5:0 Paweł Czajkowski 77 minuta

6:0 Mateusz Mąka 90 minuta

KSZO: Zacharski – D.Cheba (59′ Smuczyński), Czajkowski, Mężyk, P.Cheba (65′ Ziółkowski) – Kamiński (46′ Łokieć), Mąka, Puton, Mikołajek (46′ Grunt), Kapsa – Jamróz.

Neptun: Herda – Maciejewski, Skalski, Piwowar, Pilarski (75′ Mendygrał) – Sroka (52′ Kos), Szymkiewicz, Szymoniak, Skoczylas, Dutkiewicz (76′ Płyta) – Pach.

W półfinale pomarańczowo-czarni podejmą przy Świętokrzyskiej ligowego rywala – Spartakus Daleszyce. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Wisła Sandomierz i ŁKS Łagów. Spotkanie odbędzie się w środę – 23 maja o godzinie 17.