Pucharowe zwycięstwo

W meczu 1/8 Finału Okręgowego Pucharu Polski piłkarze KSZO ograli występujący w lidze okręgowej Granat Skarżysko 4:1 (1:0) i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

Już w pierwszej minucie meczu Dawid Kamiński dał prowadzenie przyjezdnym. Piłkę z prawej strony dośrodkował Paweł Czajkowski, a nowy nabytek KSZO mocnym uderzeniem z woleja pokonał golkipera Granatu. Wydawało się wówczas, że ostrowczanie przejmą całkowitą inicjatywę i urządzą sobie ostre strzelanie jak choćby w sparingu ze Spartą. Nic z tych rzeczy, Granat zaczął stawiać opór i momentami przeważał. Ogółem gra obu zespołów w pierwszej części spotkania wyglądała kiepsko, a przelotny deszcz tylko zniechęcał do oglądania potyczki. Mogliśmy zaobserwować masę niedokładnych podań czy słabych strzałów.  Nie lada „atrakcją” była również akcja jednego z miejscowych kibiców, który postanowił poskakać na daszku ławki rezerwowych…

Po przerwie pomarańczowo-czarni podwyższyli wynik za sprawą celnej główki Damiana Mężyka. Niestety, myślami byli już chyba w domu, względnie w kolejnej rundzie OPP, ponieważ Granat zaczął coraz śmielej atakować i był coraz bliżej gola kontaktowego. Po strzale Marcina Kołodziejczyka z rzutu wolnego kapitalną interwencją popisał się jeszcze Adrian Olszewski, ale już niestety po jednym z dośrodkowań gospodarzy piłka uderzyła w poprzeczkę bramki Olszewskiego i spadła tak niefortunnie, że odbiła się od nogi Damiana Mężyka i wtoczyła do naszej bramki. Zrobiło się nerwowo, a Granat postanowił iść za ciosem. Jeden ze strzałów minimalnie chybił okienko, a później Olszewski musiał pokazać swój kunszt w sytuacji sam na sam. Na szczęście w polu karnym gości faulowany został Dawid Kamiński, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Mąka. Gospodarze przestali kalkulować, ruszyli skomasowanym atakiem na bramkę KSZO, jednak to dało więcej przestrzeni naszym zawodnikom i okazje na kontrataki. Jeden z nich zakończył się golem na 4:1, a jego autorem był Michał Grunt, który zameldował się na placu gry po przerwie. Do końca spotkania nie padły już żadne bramki i tym samym goście zameldowali się w ćwierćfinale OPP, w którym zmierzą się z IV-ligowym Neptunem Końskie.

Granat Skarżysko – Kamienna – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:4 (0:1)

0:1 Dawid Kamiński 1 minuta

0:2 Damian Mężyk 53 minuta

1:2 Damian Mężyk 66′ minuta bramka samobójcza

1:3 Mateusz Mąka 78 minuta rzut karny

1:4 Michał Grunt 83 minuta

Granat: Borgensztajn – Styczyński, Drożdżał, Wojna, Grzejszczyk, Suwara, Dulęba (60′ Rzeszowski), Kołodziejczyk (88′ Kosela), Uciński (81′ Rogoziński), Szyszka, Miller.

KSZO: Olszewski – Kudryavtsev, Mężyk, Janik – Łokieć (46′ D. Cheba), P. Cheba (75′ Puton), Czajkowski, Mikołajek (60′ Mąka), Kapsa (65′ Grunt) – Kamiński – Jamróz.

Żółte kartki: Grzejszczyk – Kapsa, Kamiński, Grunt, Kudryavtsev.