Czas na puchar

Po ligowej inauguracji pomarańczowo-czarnych czeka pierwsze spotkanie w obecnej edycji Pucharu Polski na szczeblu województwa świętokrzyskiego. Rywalem KSZO będzie lider klasy okręgowej – Granat Skarżysko-Kamienna.

Nasi rywale w ostatni weekend rozbili przed własną publicznością innego kandydata do awansu – ekipę Klimontowianki Klimontów – wygrywając aż 5:1. Aktualnie mają więc aż trzynaście „oczek” nad swoim niedawnym rywalem i wydaje się, że tylko jakiś niesamowity kataklizm byłby w stanie odebrać im awans do IV ligi. Warto dodać, że dwa trafienia dla Granatu zaliczył nie kto inny jak Marcin Kołodziejczyk – 32-letni pomocnik, który występował w drużynie z Rejowa, gdy ta należała do trzecioligowej czołówki, niemalże do samego końca walcząc o promocję na szczebel centralny. Jeśli chodzi o rozgrywki pucharowe, to podopieczni Dominika Rokity mogli zakończyć udział w obecnej edycji OPP już na III rundzie, w której sensacyjnie ulegli występującej w klasie A drużynie Astry Piekoszów. Pomimo porażki 1:3 w boiskowej rywalizacji to jednak Granat grał dalej, bowiem w drużynie z powiatu kieleckiego wystąpił nieuprawniony zawodnik. W IV rundzie piłkarze ze Skarżyska zaprezentowali się już zdecydowanie lepiej, eliminując IV-ligowego Partyzanta Radoszyce, dzięki czemu zagrają teraz z KSZO o ćwierćfinał. W zespole Granatu warto zwrócić uwagę na 23-letniego bramkarza Przemysława Michalskiego, a także doświadczonego 28-letniego pomocnika Krzysztofa Rzeszowskiego, którzy mieli okazję występować w drużynie z Rejowa, gdy ta rywalizowała jeszcze wśród trzecioligowców.

Spotkanie rozpocznie się jutro o godzinie 16:30 na stadionie Granatu. Zwycięzca tego spotkania w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Neptun Końskie – Nida Pińczów.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u