KSZO pokonał Czarnych

Kolejne sparingowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy KSZO Ostrowiec. We wtorkowym meczu kontrolnym rozgrywanym przy ulicy Kolejowej ostrowczanie pewnie pokonali występujących na co dzień w IV lidze – Czarnych Połaniec 2:0 (0:0). Bramki dla pomarańczowo-czarnych zdobyli Radosław Mikołajek i Paweł Czajkowski.

Początek meczu obfitował w ostrą grę z obu stron, stąd nie brakowało spięć. Kilkukrotnie arbiter musiał tonować nastroje wśród zawodników. Na szczęście obyło się bez rękoczynów. Co do sytuacji stricte piłkarskich to odnotować trzeba niecelne strzały Michała Grunta, Tomka Persony oraz testowanego zawodnika. KSZO szukał bramki, ale robił to nieskutecznie. Gospodarze mieli optyczną przewagę, jednak nie udało się to przełożyć na rezultat. Przyjezdni w tej części meczu mieli tak naprawdę jedną dogodną sytuację, gdy po rzucie rożnym jeden z rywali uderzył piłkę z pół woleja. Konrad Zacharski sparował jednak tę piłkę nad poprzeczkę. Tuż przed przerwą świetną okazję miał jeszcze Jakub Kapsa, ale kapitalnym instynktem popisał się golkiper z Połańca, broniąc ten strzał.

Po zmianie stron przewaga KSZO jeszcze wzrosła. Na placu gry zameldowali się m.in. Łokieć, Kamiński i Mikołajek. Wniosło to sporo świeżości w poczynania drużyny. Czarni na drugą część meczu odmłodzili kadrę, co było widać. Czwartoligowiec miał problem z przedostaniem się pod pole karne Konrada Zacharskiego. KSZO z tej przewagi skorzystał i napierał na bramkę rywali. W 55. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Janik, bramkarz jednak  z trudem obronił. Chwilę później w polu karnym powalony został Włodzimierz Puton, ale sędzia nie podyktował „jedenastki”. Szczęścia płaskim strzałem próbował także Paweł Czajkowski, lecz bramkarz był na posterunku.  W 59. minucie strzałem przewrotką popisał się Damian Mężyk, ale uderzył wprost w golkipera gości. Trzy minuty później ostrowczanie dopięli swego. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę na 16. metrze przejął Radek Mikołajek, który pewnym strzałem prawą nogą otworzył wynik. Na kolejną bramkę przyszło nam czekać kwadrans. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tomek Persona, a celną główką Paweł Czajkowski ustalił wynik spotkania na 2:0.

Mecz pod dyktando pomarańczowo-czarnych, jednak rozkręcili się na dobre dopiero w drugiej połowie, gdy rywal już nieco opadł z sił. Trzeba natomiast pamiętać, że ostrowczanie są na najcięższym etapie przygotowań, więc nie wymagajmy póki co pięknego futbolu.

06 lutego 2018 r., godz. 18:00 – ul. Kolejowa, Ostrowiec Św.

KSZO Ostrowiec Św. – Czarni Połaniec 2:0 (0:0)

1:0 Radosław Mikołajek 62′

2:0 Paweł Czajkowski 75′

KSZO: Zacharski – Dominik Cheba, Mężyk, zawodnik testowany, Janik – Kapsa, Sarwicki, Czajkowski, zawodnik testowany 2, Persona – Grunt oraz zawodnik testowany 3, Puton, Łokieć, Kamiński, Mikołajek, Kudryavtsev

Kolejny sparing KSZO rozegra w piątek, 9 lutego o godzinie 18:00 na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego w Ostrowcu przy ul. Kolejowej. Rywalem hutniczej drużyny będzie Energia Kozienice.