Sezon sparingowy wystartował. Powiślanka ogrywa KSZO

W sobotnim meczu kontrolnym rozegranym przy ulicy Kolejowej podopieczni trenera Przemysława Cecherza ulegli Powiślance Lipsko 0:1. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zanotował były zawodnik pomarańczowo-czarnych – Dawid Gardynik.

Ostrowczanie jako wyżej notowany zespół przeważał w całym meczu, jednak brakowało zimnej krwi w decydujących momentach. Goście zdobyli bramkę w 36. minucie po zamieszaniu w polu karnym. Największym sprytem popisał się Dawid Gardynik, który wysoką piłkę uderzył w stronę bramki. Przed zatrzepotaniem w siatce odbiła się jeszcze od słupka i zmyliła Konrada Zacharskiego.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał, ostrowczanie mocno przycisnęli, nie pozwalali wyjść gościom z własnej połowy. Nasz nowy nabytek, Adrian Olszewski był praktycznie bezrobotny. Na nic to się zdało, gdyż KSZO nie potrafił przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Powiślanki. Kilkakrotnie z dystansu uderzał Mężyk oraz Czajkowski. Niezwykle aktywny w drugiej połowie był Kamiński, ale nie miał szczęścia w pojedynkach z bramkarzem.

W drużynie KSZO testowanych było dwóch piłkarzy – stoper oraz ofensywny pomocnik. Z powodu urazu zabrakło Łukasza Jamroza.

27.01.2018 r. , godz. 11:00 – ulica Kolejowa, Ostrowiec Św.

KSZO Ostrowiec Św. – Powiślanka Lipsko 0:1 (0:1)

0:1 Dawid Gardynik 36′

KSZO (1. połowa): Zacharski – Dominik Cheba, Sołtykiewicz, Kudryavtsev, Persona – Kamiński, Czajkowski, Sarwicki, zawodnik testowany, Janik – Grunt

KSZO: (2.połowa): Olszewski – Patryk Cheba, zawodnik testowany, Czajkowski, Janik – Kapsa, Mąka, Puton, Mężyk, Persona (66′ Łokieć) – Kamiński

Kolejny mecz sparingowy piłkarze KSZO rozegrają w środę, 31 stycznia o godzinie 17:00. Na boisku przy ul. Kolejowej podejmą Wisłę Sandomierz.