KSZO wrócił do treningów

W dniu wczorajszym piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbyli pierwszy tegoroczny trening, a poprowadził go nowy szkoleniowiec – Przemysław Cecherz.

W zajęciach uczestniczyli także piłkarze, którzy w ostatnim czasie przebywali na wypożyczeniach w innych zespołach. Nie brał w nich udziału jedynie leczący kontuzjowane kolano Tomasz Persona, jednak popularny „Persi” powinien już być obecny na piątkowym treningu w siłowni. Z KSZO ćwiczył za to anonsowany już wcześniej 22-letni pomocnik Dawid Kamiński, który przez ostatni rok był piłkarzem łódzkiego Widzewa, a wcześniej występował m.in. w Rakowie Częstochowa i Wiśle Kraków, w barwach której zaliczył trzy występy w Ekstraklasie.  -Kamiński będzie trenował z zespołem do końca tygodnia i mam nadzieję, że z nami zostanie – powiedział w rozmowie z nami trener Cecherz. Na jutrzejszym treningu ma się ponadto pojawić Adrian Olszewski – 24-letni bramkarz, występujący wcześniej m.in. w ŁKS Łódź, Termalice czy Polonii Bytom. Olszewski w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu był w kadrze III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, jednak nie zagrał ani razu, jesienią zaś pozostawał bez klubu. Ostatni ligowy występ zaliczył w barwach Polonii 31 lipca 2016 roku, później długo leczył kontuzję. - Chciałbym zwiększyć rywalizację wśród bramkarzy, ponadto szukamy także wzmocnienia na środek obrony, by mieć większe pole manewru w razie ewentualnych kontuzji czy kartek. We wtorek 23 stycznia mamy badania zespołu i chciałbym, żeby do tego czasu kadra była już zamknięta – dodał nowy szkoleniowiec KSZO.

Pierwszy sparing nasi piłkarze rozegrają w sobotę 27 stycznia o godzinie 11, kiedy to zmierzą się z rezerwami warszawskiej Legii. Spotkanie odbędzie się na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u