Przemysław Cecherz nowym trenerem KSZO

W dniu wczorajszym ogłoszono nazwisko nowego szkoleniowca naszego zespołu, a został nim były trener m.in. Wisły Płock, GKS Tychy czy Widzewa Łódź – Przemysław Cecherz.

Jako piłkarz Cecherz występował na pozycji bramkarza w KKS Koluszki, Bałtyku Gdynia oraz chicagowskich klubach polonijnych. Swój pierwszy sukces osiągnął z Hetmanem Zamość, z którym awansował do „nowej” II ligi w sezonie 2007/08. Następnie odszedł do Tura Turek, z którego został zwolniony wiosną (Tur spadł wówczas z I ligi). Później krótko pracował w Stali Stalowa Wola, jednak po fatalnym początku rozgrywek (zaledwie pięć punktów w dziesięciu meczach) zastąpił go Janusz Białek. Podobnie jak Tur rok wcześniej, także i Stal Stalowa Wola w tamtym sezonie opuściła szeregi pierwszoligowców. Po pobycie w Stalowej Woli Cecherz jeszcze w tej samej rundzie przeniósł się do Pruszkowa, lecz wytrwał tam jeszcze krócej bowiem niespełna dwa miesiące, a Znicz także spadł do II ligi.

Trener Cecherz zdołał jednak w niezłym stylu wyjść na prostą. Najpierw w sezonie 2010/11 zajął wysokie, trzecie miejsce w grupie wschodniej II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, przegrywając awans z Wisłą Płock jedynie gorszym bilansem bezpośrednich spotkań, a następnie objął ekipę I-ligowego wówczas Kolejarza Stróże i z drużyną z tej małej miejscowości osiągnął historyczny wynik, bo takim było czwarte miejsce w sezonie 2011/12, ze stratą zaledwie czterech „oczek” do drugiej w tabeli Pogoni Szczecin. Kolejarz zostawił wówczas w pokonanym polu m.in. Arkę, Sandecję, Termalicę, Górnika Łęczna czy GKS Katowice. W kolejnych sezonach drużyna z malutkich Stróży zajmowała dwukrotnie jedenaste miejsce, bez większych problemów utrzymując się w gronie pierwszoligowców, jednak po sezonie 2013/14 senator Stanisław Kogut zdecydował, że czas skończyć z wielką piłką i od kolejnego sezonu Kolejarz grał już w klasie A. Trener Cecherz nie miał jednak problemów ze znalezieniem pracy i wylądował w stabilnym finansowo GKS Tychy. Niestety dla niego, skończyło się sporym rozczarowaniem, bo tak należy nazwać zwolnienie po czterech miesiącach i spadek tyskiego klubu w tamtej kampanii. Następnie objął Poroniec Poronin, z którym miał okazję rywalizować z KSZO w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej i jak się skończyło to wszyscy wiemy. Impulsywny sponsor klubu spod Tatr Józef Pawlikowski-Bulcyk po porażce 1:5 z Hutnikiem Nowa Huta nie wytrzymał i zwolnił trenera, a zespół został wycofany po rundzie jesiennej. Trener Cecherz pracował jeszcze w Rakowie Częstochowa, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, a także ostatnio w łódzkim Widzewie, z którym nie zdołał jednak odrobić strat z rundy jesiennej i przegrał walkę o awans do II ligi z Finishparkietem Nowe Miasto Lubawskie i ŁKS Łódź.

- Osobiście za cel stawiam sobie to, by wygrać każdy kolejny mecz, natomiast prezes oraz prezydent miasta postawili mi za cel co najmniej utrzymanie szóstego miejsca w ligowej tabeli oraz to, by zespół zyskiwał na jakości, bo jest to wciąż młody zespół. Chciałbym też, by jak najwięcej chłopaków z Ostrowca i okolic w nim grało. Z drużyną nie miałem jeszcze okazji się zapoznać, zrobię to podczas pierwszego treningu – 9 stycznia, natomiast obejrzałem już wszystkie dostępne spotkania KSZO w systemie InstatScout, dlatego mam już pewien obraz zespołu. Mam nadzieję, że moim asystentem pozostanie Krystian Kanarski, spotkaliśmy się i jest taka wola także ze strony Krystiana, bo też wiem jak on grał, jak oddawał serce dla tego zespołu i uważam, że takich ludzi nie wolno odsuwać. Chciałbym też poszerzyć sztab szkoleniowy zespołu, tak, by trener bramkarzy zatrudniony był na stałe oraz być może jeszcze jedna osoba odpowiedzialna za organizację treningów, natomiast najpierw muszę się z tą osobą spotkać i z nią porozmawiać zanim ogłosimy taką decyzję. Na zakończenie chciałbym życzyć wszystkim sympatykom KSZO zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia – zakończył nowy trener KSZO.

Trenera Cecherza serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy owocnej pracy z KSZO.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u