Bratobójczy pojedynek

Wczoraj ponieśliśmy pierwszą porażkę na własnym stadionie. Pomarańczowo-czarni ulegli ekipie Orląt Radzyń Podlaski 1:2 (0:1).

Mecz zaczął się bardzo niefortunnie dla naszych piłkarzy. Władysław Kudriawcew oddał piłkę przeciwnikowi i po dośrodkowaniu oraz przy bierności Zacharskiego do bramki z piłką wszedł Stolarczyk, a dokładniej wepchnął piłkę klatką piersiową. To trochę przebudziło nasz zespół, jednak dalej ciężko było nam o składną akcję. Dopiero po około 20 minutach zaczęliśmy tworzyć groźniejsze sytuacje. Najlepszą z nich mieliśmy po uderzeniu Michała Janika, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa też zaczęła się od bramki, tyle, że tym razem dla KSZO. Po indywidualnej akcji golkipera gości pokonał Jamróz. Sytuacja była o tyle kontrowersyjna, że przed strzałem Łukasz dotknął piłkę ręką, jednak sędzia zinterpretował to jako niecelowe zagranie i uznał gola przy wyraźnych protestach piłkarzy gości. Bramka ta dodała wiatru w żagle naszym piłkarzom, ale zwiększona ilość sytuacji nie miała odzwierciedlenia w skuteczności. W 60. minucie trener Krawiec dokonał potrójnej zmiany, wymieniając praktycznie cały środek pola, jednak to zamiast polepszyć wizualnie osłabiło naszą grę. Z trójki zmienników bowiem tylko Mateusz Mąka dodał coś do jakości. Chwilę później na murawie miała miejsce niecodzienna sytuacja, bowiem kontuzji doznał arbiter główny spotkania. Na szczęście nie było to nic poważnego i mecz mógł być kontynuowany. W 73 minucie jeden z kolejnych ataków gości wykorzystał, strzelając z 12 metrów, Krystian Puton, starszy brat grającego w naszym zespole Włodzimierza. W końcówce nasz zespół przełączył się na tryb „hurra-ofensywny”, ale nie przeniosło to efektu, a wręcz mogło skończyć wyższą porażką.

Pomimo nie najgorszego spotkania nie udało się wczoraj zdobyć choćby punktu i tym samym pierwsza porażka przed własną publicznością stała się faktem.

KSZO Ostrowiec Św. – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (0:1)

0:1 Krystian Stolarczyk 2 minuta

1:1 Łukasz Jamróz 48 minuta

1:2 Krystian Puton 73 minuta

KSZO: Zacharski – D. Cheba (80′ Mężyk), Sołtykiewicz, Kudriawcew, Janik – Persona (70′ P. Cheba), Czajkowski (60′ Grunt), Sarwicki (60′ Łokieć), Kapsa (60′ Mąka), W. Puton – Jamróz.

Orlęta: Stężała – Ciborowski (66′ Melnychuk), Stolarczyk, Zarzecki, Szymala – Kot, Kalita (59′ Myśliwiecki), Wiejak (66′ Iwańczuk), Kiczuk – Zmorzyński (84′ Rycaj), Puton (90′ Zawierucha)

Żółte kartki: Kiczuk, Stolarczyk – P. Cheba.

Sędziował: Michał Gurgul (Kraków)

Kolejne spotkanie pomarańczowo-czarni rozegrają już w najbliższą sobotę – 14 października, kiedy to w Świdniku ostrowczanie zmierzą się z miejscową Avią. Początek spotkania o godzinie 15.