Zapowiedź spotkania z Orlętami

Po bardzo dobrym spotkaniu w Wólce Pełkińskiej pomarańczowo-czarni postarają się o kontynuowanie dobrej passy w meczu z Orlętami Radzyń Podlaski.

Ekipa z północnej części województwa lubelskiego bardzo dobrze rozpoczęła sezon, bowiem w pierwszych trzech meczach odniosła komplet zwycięstw, zdobywając przy tym aż dziesięć bramek. Ponadto piłkarzom z Radzynia udało się uratować w ostatnich sekundach remis w starciu ze Stalą Rzeszów, a także wywieźć punkt z Oświęcimia czy też zremisować z Wiślanami, co z kolei nie udało się podopiecznym Tadeusza Krawca. Co prawda gdzieś tam po drodze przytrafiła się porażka z Chełmianką oraz Wólczanką, czyli z ekipami, z którymi pomarańczowo-czarni zdobywali punkty, to jednak sądzimy, że ekipa Orląt może być zadowolona z wywalczonego dorobku, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez sporą część ubiegłej kampanii znajdowała się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Co rzuca się w oczy w przypadku naszego jutrzejszego rywala, to z pewnością staż pracy trenera Damiana Panka, który objął drużynę w maju 2013 roku. Czyli wtedy, kiedy pomarańczowo-czarni walczyli za kadencji trenera Lasockiego z Nidą Pińczów, Lubrzanką Kajetanów czy też Naprzodem Jędrzejów o awans do III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Trochę czasu od tej pory minęło, a trener Panek wciąż trwa na stanowisku.

W drużynie nie ma może wielkich gwiazd, jednak jest kilku piłkarzy, na których warto zwrócić uwagę. Tym najbardziej znanym jest chyba doświadczony 34-letni Rafał Borysiuk, brat Ariela – byłego piłkarza Legii i Lechii Gdańsk, a obecnie angielskiego Queens Park Rangers FC. W drugiej linii gra także 25-letni Krystian Puton, starszy brat pomocnika KSZO –  Włodzimierza, który z czterema trafieniami jest obecnie najskuteczniejszym piłkarzem w zespole ex aequo z Karolem Kalitą. Mamy także ukraińskiego pomocnika Witalija Melnyczuka, który w sezonie 2008/09 zaliczył nawet kilka występów na zapleczu Ekstraklasy w barwach Motoru Lublin, jednak on jak do tej pory jedynie wchodził z ławki rezerwowych i to też nie w każdym meczu. Warto również zwrócić uwagę na pomocnika Arkadiusza Kota oraz dwójkę młodzieżowców – stopera Bartosza Ciborowskiego i pomocnika Rafała Kiczuka (obaj rocznik 1998), którzy w barwach juniorów starszych Jagiellonii Białystok dotarli do półfinału CLJ, a obecny sezon jest ich pierwszym pełnym w seniorskiej piłce. Podsumowując, choć Orlęta nie będą w tym sezonie walczyć o awans, to też nie zapominajmy, że jest to drużyna bardzo solidna, która także na wyjeździe potrafi sprawić psikusa teoretycznie wyżej notowanym drużynom.

Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u