Gościmy Chełmiankę

W sobotnie popołudnie przy Świętokrzyskiej 11 podopieczni trenera Tadeusza Krawca podejmą świetnie radzącego sobie beniaminka – Chełmiankę Chełm. Drużyna z Lubelszczyzny po ośmiu spotkaniach w ligowej tabeli plasuje się tuż nad nami, czyli na piątym miejscu z dorobkiem 16 punktów.

Chełmianie udanie rozpoczęli sezon. 16 oczek, na co złożyły się zwycięstwa z Trzebinią, Sołą, Orlętami, Avią oraz remis z groźną Wólczanką ,wstydu naszemu sobotniemu rywalowi nie przynoszą. Ba, na beniaminka to kapitalny rezultat. Warto zaznaczyć, że podopieczni trenera Artura Bożyka w dotychczasowych meczach wyjazdowych nie stracili nawet punktu. Może czas przerwać tę serię w sobotę przy Świętokrzyskiej? Nie mielibyśmy nic przeciwko.

Na uwagę w zespole z Chełma zasługuje najstarszy zawodnik w kadrze, Ukrainiec Oleksij Prytuliak. 28-latek urodzony w Dunajowcach ma na koncie cztery trafienia i jest najlepszym strzelcem Chełmianki, a trzecim w całej lidze. Co ciekawsze, na kolejne trafienie czeka od sześciu spotkań.

W szeregach naszych najbliższych rywali, podobnie jak u nas przeważa młodzież. Średnia wieku w zespole z Lubelszczyzny wynosi 22 lata.

Ostatni mecz drużyny z Chełma zakończył się zwycięstwem nad Avią Świdnik 1:0, po golu Przemysława Banaszaka.

Metryczka Chełmianki Chełm:

Data założenia: 20 sierpnia 1955
barwy klubowe: biało-zielone
Adres: I Pułku Szwoleżerów 15a, 22-100 Chełm
Pojemność stadionu: 3280 miejsc (wszystkie siedzące)
Wymiary boiska: 100 m x 69 m
Sukcesy: 7. miejsce w III lidze w sezonach 1976/77, 1982/83

Nasz zespół na pewno przystąpi podbudowany ostatnim, wysokim zwycięstwem nad lokalnym rywalem – Wisłą Sandomierz. Zarówno czyste konto Zacharskiego, jak i odblokowanie Jamroza pozwala z optymizmem wyczekiwać sobotniego pojedynku. Należy jednak pamiętać, że rywal z Lubelszczyzny postawi poprzeczkę nieco wyżej. Do zobaczenia na meczu!

Mecz w ramach 9. kolejki III ligi pomiędzy KSZO Ostrowiec Św., a Chełmianką Chełm odbędzie się w sobotę, 23 września o godzinie 16:00 na Miejskim Stadionie KSZO przy Świętokrzyskiej 11 . Zapraszamy!

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u